



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Type | General Purpose |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 3 |
| Turn-On Delay Time | 50 ns |
| Propagation Delay | 50 ns |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 730 µA |
| Isolation Voltage | 560 V |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 5 ns |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 1.8 mA, 2.2 mA |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
Stock: 219
Distributors
pcbx
Unit Price$2.78294
Ext.Price$2.78294
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.78294 | $2.78294 |
| 10 | $2.36976 | $23.69760 |
| 25 | $2.19999 | $54.99975 |
| 50 | $2.04238 | $102.11900 |
| 100 | $1.89606 | $189.60600 |
| 300 | $1.83778 | $551.33400 |
| 500 | $1.78131 | $890.65500 |
| 1000 | $1.72932 | $1729.32000 |
